Ads 468x60px

czwartek, 23 maja 2013

Długopis...

Jak już zauważyliście dostałam sporo gadżetów do przetestowania od gadżety.com.pl.

Jedne testowało i opisywało się przyjemnie a niektóre troszkę ciężej ale szczerze Wam powiem z tym miałam największy problem bo jak można z opiniować długopis...

To może zacznijmy w ten sposób...

Na dobry początek przedstawię Wam historię długopisu przedstawioną na wikipedii:"Długopis – narzędzie do pisania wynalezione w 1938 roku przez węgierskiego artystę i dziennikarza László Bíró. Po wybuchu wojny uciekł on z ojczyzny i dotarł do Argentyny, gdzie ze swoim bratem Georgiem (chemikiem) udoskonalali wynalazek. Pierwsza produkcja zaczęła się podczas wojny w Buenos Aires. W roku 1944 László Bíró sprzedał swoje udziały jednemu z akcjonariuszy, który zajął się produkcją na masową skalę. Była ona realizowana na potrzeby pilotów alianckich podczas drugiej wojny światowej, ponieważ długopisem można pisać bez względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego[1].
Długopis składa się z obudowy oraz rurki wypełnionej gęstym tuszem i zakończonej obsadką. W obsadce umieszczona jest kulka o średnicy około 1 mm. Podczas pisania kulka obraca się, rozprowadzając równomiernie tusz po kartce papieru.
Kulka jest osadzona w gnieździe, które umożliwia jej swobodne obracanie i zapobiega wypadaniu. Pomiędzy kulką a gniazdem znajduje się niewielka przestrzeń, przez którą wypływa tusz. Przestrzeń ta jest na tyle mała, że jeśli długopis nie jest używany, to siły kapilarne utrzymują tusz w środku. "

Hmmm to może teraz przedstawię Wam dwa długopisy jakie otrzymałam:


Zarówno biały jak i czarny długopis jest wykonany z wysokiej jakości aluminium . Włączamy go poprzez przekręcenie górnej części. Metalowa osłona wkładu na dole długopisu chroni go przed wypadnięciem oraz złamaniem podczas użytkowania.

Długopis posiada metalowy klips, którego możemy użyć do przymocowania długopisu w kieszeni marynarki, koszuli czy też notatek lub kalendarza.
 Dodatkowo czarny długopis na górze ma taką miękką kuleczkę przystosowaną do ekranów dotykowych.


Oba długopisy trzyma się bardzo wygodnie, piszą miękko.
Zapraszam  na ich stronkę http://gadzety.com.pl/
2 komentarze:

Patkaa007 pisze...

Świetny blog, zapraszam także do mnie: http://testowanie-produktow.blogspot.com

Pozdrawiam!

Testowaanie Produktów pisze...

Patkaa007 obserwuję od dłuższego czasu twojego bloga :) jest świetny

Prześlij komentarz